IQ Landia

IQ Landia

Kdo si hraje, nezlobí - ať žije IQ Landia!

V současné době již v Česku máme celou řadu interaktivních vědeckých center, v nichž se ledasčemu přiučí děti i dospělí.

V Ostravě je to U6, v Brně VIDA, v Plzni pak Techmania. Již brzy se můžete těšit i na nové olomoucké science centrum umístěné v prostorách Korunní pevnůstky. Prvenství však IQ Landii už nikdo nevezme.

Všechny tyto projekty spadají pod Českou asociaci science center, která se tímto způsobem snaží popularizovat vědu a techniku mezi širokou veřejností. A co si budeme povídat, daří se jí to.

IQ Landia se nachází v Liberci poblíž vlakového nádraží a poměrně na dosah toho autobusového. IQ Landia úzce souvisí s Centrem Babylon, v němž naleznete i aquapark, lunapark, kongresový sál, restaurace, ubytovací prostory a další mix zábavy.

Pokud se rozhodnete vydat se do IQ Landie, vyhraďte si na ni minimálně půlku dne, optimálně však den celý. Závěr dne pak věnujte příjemnému uvolnění v sousedním Babylonu.

Zábava v IQ Landii začíná ještě dříve než vstoupíte dovnitř a koupíte si lístky. Uvnitř pak na vás čeká 6 pater (včetně střechy a podzemí) zábavy. Dům je tématicky rozdělen hned do několika sekcí  - Vodní svět, Geolab, Kosmonautem snadno a rychle, Živly (Zde se dozvíte, co dokáže oheň, voda, země i vzduch), Anatomie člověka, Věda v domě, O zvucích, Češi světu, Sexmisie a relaxační prostory. Nechybí zde samozřejmě ani občerstvení, planetárium a laboratoř.

V areálu doporučujeme nikam nespěchat, vyzkoušet všechno, co se dá, nebojte se vše osahat, a pokud se vejdete, vlezte i do té nejmenší díry. Nikdy totiž nevíte, co z toho vzejde. Centrum je založeno na zábavě, zážitcích a faktu, že si člověk nejvíce zapamatuje věci, které si osahá, vyzkouší a má z nich nějaký emoční prožitek. Pokud chcete, aby vaše dítě pochopilo nějakou věc z fyziky nebo chemie, zahoďte učebnice plné pouček a tuhých teorií, které ani sami neumíte vysvětlit a vezměte své dítě do science centra. Velmi rychle tu pochopí i teorii relativity, natož sílu mysli, fungování střev, účinky páky anebo třeba přenos zvuku. Staňte se tu s nimi i vy malými caparty a hrajte si také. Nechte se strhnout zdejší skvělou atmosférou. Uvidíte, užijete si to všichni a jako rodinu vás tento prožitek ještě více stmelí. I přes poněkud vyšší vstupné musím říct, že to zde za tu zábavu rozhodně stojí.

Vstupné do IQ Landia Liberec

 Základní cena, osoby nad 15 letDěti 3–15 let, ISIC/ITIC, EYCA, senioři nad 60 let, ZTP a ZTP/PRodina: 2 dospělí a 2–3 děti do 15 letRodina: 1 dospělý a 2 děti do 15 let
Expozice 230 Kč 140 Kč 630 Kč 460 Kč
Planetárium 100 Kč 70 Kč 310 Kč 220 Kč
Kombinace Expozice a Planetárium 300 Kč 190 Kč 890 Kč 650 Kč

 

 

 

Adresa Nitranská
Liberec