Jak vytvořit záznam v našem katalogu

Jsme rádi, že jste se rozhodli pro vytvoření záznamu v našem katalogu. Na této stránce najdete podrobný návod jak takovýto záznam vytvořit. Pokud byste si přesto neveděli rady, kontaktujte nás na emailové adrese info@centrumturistiky.cz a my Vám rádi poradíme (případně vytvoříme celý záznam za Vás).

Krok 1 - Registrace uživatele

Prvním krokem je registrace přihlašovacích údajů (uživatele) v našem katalogu. Pod tímto uživatelem pak můžete přidávat jednotlivé záznamy. Registraci provedete na stránce registrace uživatele. Zde se Vám zobrazí jednoduchý registrační formulář, který má dvě části:

  1. Údaje uživatele - ty je třeba vyplnit abyste se mohli přihlásit na portál.
  2. Nepovinné fakturační údaje - tuto část není potřeba vyplňovat, pokud chcete využívat pouze neplacených služeb. V případě, že chcete využít nějaké placené služby, je třeba fakturační údaje vyplnit. Na základě těchto údajů Vám bude vystavena zálohová faktura. Fakturační údaje je možné dodatečně doplnit v administraci. Bez vyplněných fakturačních údajů nebudete moci objednat žádnou placenou službu.

Při registraci je třeba souhlasit s obchodními podmínkami portálu. Registraci potvrdíte stiskem tlačítka Registrovat. Pokud jste vše správně vyplnili a registrace dopadla úspěšně, přijde Vám na emailovou adresu (vyplněnou v registračním formuláři) potvrzovací email. V tomto emailu je třeba kliknout na zaslaný potvrzovací odkaz. V prohlížeči se Vám zobrazí stránky našeho portálu a budete automaticky přihlášení. Díky ověření víme, že je Vaše emailová adresa opravdu funkčí a že je možné ji použít pro přihlášení na náš portál.

Pokud se budete v budoucnu znovu přihlašovat do naší administrace, stačí použít Vaši emailovou adresu a heslo, které jste vyplnili při registraci. 

Krok 2 - vytvoření záznamu v katalogu

Abyste mohli zázna vytvořit, musíte být na portálu registrovaní a přihlášení, jak je uvedeno výše v kroku 1. Pokud jste přihlášení, zobrazují se Vám v pravé části horní lišty tři tlačítka:

  • Má zařízení - kliknutím na toto tlačítko si zobrazíte seznam všech doposud přidaných zařízení. Pokud jste zatím žádné zařízení nepřidali, bude seznam prázdný.
  • Přidat zařízení - kliknutím na toto tlačítko se dostanete na formulář pro přidání zařízení.
  • Odhlásit - kliknutím provedete odhlášení z administrace.

Klikněte tedy na tlačítko Přidat zažízení. Následně se otevře formulář pro přidání záznamu. V něm nejprve zvolte typ záznamu (standardní placený či základní neplacený) a kategorii, kam chcete své zařízení umístit. Některé kategorie mají více úrovní, v tomto případě volte kategori, která je pro Vaše ubytovací zařízení nejvíce specifická (záznam se pak zobrazí i ve všech nadřazených kategoriích).

Následně vyplňte všechna pole, která chcete vyplnit (povinný je typ záznamu, kategorie a název, ostatní záleži na Vás) a stiskněte tlačítko Uložit. Pokud vše proběhlo správně, byl nový záznam vytvořen a editační formulář se doplní o další záložky:

V případě bezplatného záznamu to budou dvě záložky Lokace a Zobrazení.

V případě stndardního placeného záznamu to budou záložky Lokace, Zobrazení, Fotogalerie, Štítky, Vybavení, Hodnocení.

Pokud cokoli v nastavení záznamu brání jeho zobrazení, zobrazí se u příslušné záložky červený vykřičník. Pokud je vše v pořádku, zobrazí se tam zelené zaškrtnutí.

Nastavení lokace

Abychom mohli Váš záznam správně zařadit, je třeba zvolit kraj a okres, kde se ubytovací zařízení nachází. Klikněte tedy na záložku Lokace a následně se zobrazí formulář s mapou. Formulář je napojen na mapy společnosti Google, která má ve své databázi většinu míst. Stačí tedy do žádku adresa začít psát vaši adresu a automaticky vám budou nabízeny místa z databáze. Jakmile dostanete na výběr správnou adresu, stačí když na ni kliknete a zbývající pole formuláře se vyplní automaticky. Pokud by se nějaké pole nevyplnilo automaticky, nebo bylo chyně vyplněné, můžete ho opravit ručně (přepsáním). Jakmile bdete mít formulář vyplněný, stiskněte tlačitko uložit v dolní části formuláře.

 Našeptávač lokace

Nastavení zobrazení záznamu

Posledním krokem pro zobrazení záznamu v katalogu je záložka Zobrazení. Opět na ni přejdete kliknutím myši. Postup zobrazení se liší pro zápis zdarma a pro placený zápis. Níže jsou obě varianty popsány.

Zobrazení záznamu zdarma

Zobrazení záznamu zdarma není spjato s žádným poplatkem, ale podléhá schválení záznamu z naší strany. My zkontrolujeme, zda Váš záznam odpovídá pravidlům a následně ho zviditelníme v katalogu. Žádost o schválení provedete jednoduše stisknutím tlačítka Požádat o schválení.

Zobrazení placeného záznamu

Zobrazení placeného záznamu je podmíněno uhrazením zálohové faktury, kterou Vám zašleme (po uhrazení obdržíte fakturu vydanou). Vygenerování zálohové faktury provedete na záložce zobrazení stisknutím tlačítka Vygenerovat podklady k platbě. Následně se Vám zobrazí formulář s možností vložení slevového kupónu (pokud takový kupón máte, můžete ho využít). Tlačítkem ověřit kupón zjistíte, zda je Váš kupón správný. Tlačítkem potvrdit pak provedete vygenerování podkladů k platbě. Po vygenerování Vám bude na email zaslána zálohová faktura. Faktura je generována automaticky na základě Vámi vyplněných fakturačních údajů - pokud by byly chybné, neváhejte nás kontaktovat a situaci napravíme. Jakmile bude platba připsána na Váš účet, obdržíte vydanou fakturu a záznam bude zobrazen (opět budete informování emailem).