Navštivte Liberec, krásné město na severu

Navštivte Liberec, krásné město na severu

Navštivte Liberec, krásné město na severu

Liberec se nachází v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Postupně pozvolně navazuje nedaleký Jablonec nad Nisou, což je další poměrně legendární město. Liberec leží jen kousek od hranic si Německem a Polskem a v jeho okolí se nachází celá řada atraktivit (historických, přírodních i technických památek). Návštěva Liberce skýtá také bohaté sportovní a kulturní vyžití. Ve městě to prostě žije a je to proto skvělé místo pro dovolenou.

Co si rozhodně při návštěvě Liberce nesmíte nechat ujít

No, je toho dost. Za prvé je to Ještěd, který se hrdě tyčí nad městem a těsně k jeho úpatí jezdí dokonce tramvaj, odkud můžete pohodlně přestoupit na jednu za dvou lanovek a pohodlně se nechat vyvézt až na vrchol. Samozřejmě, že na vrchol můžete vyjít i pěšky. Za druhé to pak je Zoologická zahrada Liberec, která je nejstarší ZOO v Česku. Zapomenout nesmíme ani na Botanickou zahradu s mnoha unikáty. Další velkou atrakcí v Liberci je Centrum Babylon. Tento moderní zábavní komplex naleznete v prostorách bývalé továrny poblíž vlakového nádraží. Hlavní libereckou atrakcí je bezesporu velký aquapark, lunapark a v neposlední řadě i iQpark, v němž objevíte velké množství pozoruhodných exponátů a zabaví se v něm jak děti, tak i dospělí. Dosavadní nejnovější libereckou atrakcí je pak DinoPark, který nabízí na 70 prehistorických modelů zvířat ve 30 scénách se zvukovými efekty, 4D kino, stezku pro odvážné děti a ještě spoustu dalšího.

Liberec, město plné památek a nevšední architektury

Za návštěvu rozhodně stojí i Severočeské muzeum, Liberecký zámek s expozicí skla a zdejší nová Galerie vybudovaná v dřívějších lázních. Při návštěvě Liberce byste si neměli nechat ujít romantickou procházku městem, při níž se budete kochat nejen jeho typickou prvorepublikovou architekturou, ale moderními stavbami, Harcovskou přehradu (kterou naleznete de facto v centru města), náměstí s jedinečnou nádhernou radnicí a také i nejstarší domy města - Valdštejnské domky, které naleznete jen kousek od radnice. Pokud se zajímáte o architekturu, doporučuji navštívit i nově zrenovovanou Liebiegovu vilu, kterou naleznete jen kousek od Harcovské přehrady na Jablonecké ulici poblíž Památníku obětem komunismu. Další zajímavá stavba Liberce se pyšní krásným názvem Liberecké výšiny. Jedinečnou atmosféru z dávné minulosti můžete zažít při procházce Liebiegovým městečkem, jež vzniklo v letech 1911 -1923. Jde o romantickou kolonii bytů postavené pro zaměstnance bývalé textilky, které lemují Masarykovu třídu. Obzvlášť unikátní je tu Šolcův dům, nebo Strossova vila (dnešní Krajská hygienická stanice). Hned v centru města, naproti dopravního terminálu, poblíž moderních obchodních domů, stojí další zcela unikátní stavba, v níž naleznete výtečnou restauraci. Jde o krásný klasicistní Dům U Zeleného stromu.

Adresa
Liberec