Ostrava už není černá a nudná

Ostrava už není černá a nudná

Ostrava už není černá a nudná

Ostrava už dávno není špinavé a nudné město, naopak, je to město plné barev, zábavy a hry pro malé i velké. Současná Ostrava má co nabídnout jak milovníkům historie, architektury, vědy, techniky, hudby i přírody.

Co v Ostravě stojí za návštěvu?

No, je toho dost. Základem je určitě Zoologická zahrada, která patří k těm největším v Česku. Prošla si rozsáhlou rekonstrukcí a v současnosti nabízí celou řadu atraktivit.

Další velmi zajímavou ostravskou zastávkou je důl Anselm, jenž naleznete na Landeku. Dalším přístupným dolem v Ostravě je Důl Michal. Velmi výraznou ostravskou dominantou jsou i Dolní Vítkovice, které toho nabízí celou řadu (Důl Hlubina, vysoké pece, koksovna, železárny, Gong a dva Světy techniky). Zajímavým místem v Ostravě je halda Ema. Krásný výhled na město skýtá i vyhlídková věž Nové radnice, kterou naleznete v centru Ostravy. Černá Louka pak vedle celé řady proměnlivých expozic nabízí i jednu stabilní výstavu a tou je Svět miniatur - Miniuni. Pěknou procházkou skrze Černou louku a novou lávku přes Odru se dostanete k místu, kde se koná řada ostravských festivalů a jarmarků - k Slezskoostravskému hradu. Při jmenování ostravských atraktivit samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Dinopark. Za zmínku bezesporu stojí i Hasičské muzeum.

Atraktivity především pro dospělé

Naprosto legendární je zdejší Stodolní ulice, na níž se nachází na 70 barů a klubů, která zcela bez problémů pojme na desetitisíce lidí.

Prohlídka Pivovarského muzea pak nabízí možnost nakouknout pod pokličku přípravy Ostravaru.

Lyžování v Ostravě

Ostrava nabízí i to, co byste možná nečekali, a to je možnost lyžování, de facto v centru Ostravy. Jedná se o Ski areál Skalka.

Největší přírodní koupaliště v České republice i ve střední Evropě

V létě je pak ohromnou ostravskou atrakcí největší přírodní koupaliště v České republice i ve střední Evropě, která ke koupání nabízí 3 bazény o celkové ploše 41 200 m2, 100 metrový tobogán, umělé vlnobití, dětské brouzdaliště, zastíněné pískoviště, dřevěný hrad, skákadla, minigolf, bungee trampolínu, tenisové kurty, petang, volejbal, ruské kuželky a stolní tenis.

Adresa
Ostrava