Pec pod Sněžkou - lyže, sport, relax

Pec pod Sněžkou - lyže, sport, relax

Pec pod Sněžkou je město se 750 obyvateli v okrese Trutnov, který se nachází v Královehradeckém kraji. Je to oblíbené místo turistů v létě i v zimě. Město leží na řece Úpě, která pramení v Krkonoších. Při prvním pohledu na Pec pod Sněžkou nás asi nejvíce zaujme Horizont, osmnáctipatrový hotel, který je vystavěn uprostřed města.
V Peci pod Sněžkou se toho dá dělat opravdu spoustu. Lze odtud vyjet čtyřsedačkovou lanovou dráhou (v provozu od roku 2003) na Hnědý vrch, který se nachází v nadmořské výšce 1215 m. n. m. Tam se nachází rozhledna (vystavěná v roce 2009), odkud můžeme vidět nádherné okolí.
V Peci pod Sněžkou se ale hlavně nachází nejvyšší hora České republiky, Sněžka. Její vrchol je v nadmořské výšce 1602 m. n. m., má rozlohu asi 120 000 m2 a vede ním česko-polská hranice. Na vrchol Sněžky lze vyjet sedačkovou lanovkou právě z Pece pod Sněžkou. Od roku 2006 se tam nachází nová Česká poštovna místo zchátralé České boudy. Průměrná roční teplota na vrcholu Sněžky je asi 0,3 °C.
V Peci pod Sněžkou je také památná Hospoda na Peci z roku 1793. Ta je po menších opravách stále v provozu a nabízí denní menu, polévky a všechna klasická česká jídla. Mezi další památky města patří také kaple Panny Marie ze začátku 20. století.
Pec pod Sněžkou také nabízí deset lyžařských vleků s kapacitou 9 620 osob za hodinu, 11 km sjezdovek, Freestyle park, nejdelší a nejlépe osvětlený svah pro večerní lyžování, ledový kanál na snowtubing a mnoho běžeckých tras.
Nově je v Peci pod Sněžkou také Relax park. Ten je otevřen denně od 9 do 20 hodin. Nacházejí se v něm bobová dráha, lanová dráha, jízda na kladce, trampolíny, skluzavky, dětský koutek a mnoho dalších atrakcí pro děti. Na bobové dráze stojí 1 jízda dětí do 140 cm 50 Kč, lidí nad 140 cm 70 Kč. 1 jízda na kladce stojí 200 Kč.

Adresa
Pec pod Sněžkou