Seč – rodinná rekreace, sportovní vyžití a rybolov

Seč – rodinná rekreace, sportovní vyžití a rybolov

Seč – rodinná rekreace, sportovní vyžití a rybolov

Údolní nádrž Seč a její okolí je velká rekreační oblast v Pardubickém kraji. Přehrada se nachází na řece Chrudimce přibližně 20 kilometrů od města Chrudim.

Nejsem zrovna příznivce nějakého vzpomínání typu „za našich mladých let“… ale na Seč jezdím už nějakých 15 let a za tu dobu se tam toho hodně změnilo. Dříve to byla rekreační oblast, kde měl svoji chatu nebo chatky každý větší podnik z Chrudimi a z Pardubic. Dodnes se tady místům říká „na Tramu“, „bývalé chaty lihovaru“ a podobně.

Následně to bylo místo, kam hlavně v létě vyráželi mladí lidé na jednu z největších diskoték v okolí - takzvaně do Flámu. Ano Flamengo to byl klub, který tady v okolí asi už nemá obdoby. Konec vzpomínání, pojďme se podívat na to, jak to na Seči vypadá dnes.

Rodinná rekreace, firemní akce, wellnes

Dnes je Seč prezentovaná jako klidná rekreační oblast kde si na své přijdou rodiny s dětmi, sportovci a především rybáři. Ano 200 hektarů vodní plochy poskytuje dostatečný prostor pro rybolov všeho druhu. Pokud se chystáte na Seč za rybami, doporučuji vzít si s sebou dostatek krmení a místo si několik dnů krmit. Pak si skutečně zachytáte. Pokud krmit nebudete…uvidíte sami.

Některé hotely zde prošly důkladnou rekonstrukcí a staly se z nich tak vyhledávaná místa pro firemní akce a relaxační pobyty. Najdete zde například hotel Jezerka, který mohu vřele doporučit. Jeho wellness centrum a sportovní areál určitě stojí za návštěvu.

Cyklistika ,turistika a jiné sporty

Pokud jste příznivci aktivní dovolené, také si zde přijdete na své. Vyrážet odsud můžete do malebné krajiny Železných hor. Trasy se hodí spíše pro majitele horských kol, nezřídka kdy pojedete po lese a kořeny přes cestu by silničnímu kolu nemusely dělat úplně dobře. Určitě si ale najdete i trasy silniční. Ze své zkušenosti mám v nohách trasu Chrudim – Seč a zpět. Podstatně příjemnější je cesta ze Seče do Chrudimi (je skoro celá z kopce :).

Pokud jde o turistiku, určitě byste neměli vynechat cestu na hrad Oheb, jehož zřícenina se tyčí vysoko nad přehradou. Pokud je pěkné počasí, výhled z Ohebu na vodní plochu je opravdu krásný a neměli byste si ho nechat ujít.

Také bych doporučil zapůjčit si loďku nebo šlapadlo a vyrazit na okružní plavbu po přehradě. Pokud veslování nemáte „úplně v ruce“, druhý den se vám vaše svaly připomenou. Určitě to ale stojí za to. Seč je také rájem jachtařů, kteří za dobrého počasí brázdí hladinu přehrady na svých plachetnicích. Jejich stanoviště je především na pláži v oblasti Ústupek.

Jak je to s koupáním?

Koupat se zde bez problémů dá. Části břehů jsou proměněné v příjemné pláže s postupným vstupem do vody, takže budou vyhovovat i dětem. Je však třeba si hlídat kvalitu vody, která na konci prázdnin už nebývá úplně nejlepší a citlivějším osobám by koupání nemuselo být úplně příjemné.

Adresa
Seč