Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada Praha

ZOO Praha je co do počtu druhů zvířat druhou největší zoologickou zahradou v Česku. I když je n druhém místě, před její návštěvou si důkladně namažte nohy, protože vás zde čeká na 10 kilometrů stezek v ne zrovna rovném terénu. Vážně je to tu místy pekelně do kopce. Musím říct, že šlapání se vám ale rozhodně vyplatí.

 

Zoologická zahrada je z centra Prahy dobře dostupná. Před branou zahrady má zastávku autobus, který pendluje v pravidelných intervalech mezi výstupní stanicí metra v Holešovicích.

 

ZOO Praha nabízí k návštěvě celou řadu velmi zajímavých pavilonů, expozic a zajímavých staveb. Zahrada je velmi interaktivní a zaujme nejen ty nejmenší neposedy, ale i seniory.

Kudy, tudy zoologickou zahradou

Po vstoupení do zoologické vám doporučuji vydat se směrem vzhůru k Indonéské džungli. Cestou tam se nezapomeňte zastavit u ledních medvědů a vyder. Po průzkumu tropů, se okolo Afriky vydejte k pavilonu hrochů a slonů. Až se dopracujete k sovám, máte na výběr, vydat se dál okolo tygrů velkým obloukem do spodní části zahrady anebo zahnete vlevo a okolo vlků se vydáte prozkoumat střed zahrady. V centru zahrady naleznete voliéry, dravce, ale i různé kopytníky. Právě tady máte skvělou příležitost se zastavit, odpočinout si a nasvačit se. V tom nejzazším výběžku střední části zahrady, se navíc nachází nejen krásná rozhledna Obora, ale také moderní dětské hřiště. Odvážní s váhou do 90 kilo si odtud mohou zkrátit cestu a sjet za poplatek do spodní části zahrady sedátkovou lanovkou, všichni ostatní si tam musí pěkně došlapat po svých :-). Cesta směrem dolů je však vždy příjemnější, než ta vzhůru. Naší oblíbenou trasou je proto tedy “slézání”.  Dolů přitom chodíváme cestou, která se táhne zadní částí zahrady. Překvapivě tudy mnoho lidí nechodí, a přitom je tato trasa ta pohodlná a zajímavá.

Po absolvování okružní prohlídky středu zahrady, kde obvykle i svačíme a sbíráme sílu spodní část. Tato oblast je riziková kvůli povodním a je zcela odlišná od té vrchní části. I tady nebudete vědět, kam se podívat. Doporučuji pozornost věnovat kamzíkům, krásné ptačí voliéře, levhartům, gorilám a orangutanům, dravcům, až se nakonec přes džungli dopracujete k tučňákům a lachtanům, hvězdám téhle zoologické. Tahle zvířata právě proto doporučuji nechat až na naprostý závěr. Jak se říká, to nejlepší nakonec. Ostatně právě zde končí většina návštěvníků. Je zde proto i celá řada odpočívadel, občerstvení, obchůdků se suvenýry a ostatně i výstupní brána.

 

Na co se těšit v ZOO Praha

Kromě komentovaných krmení ZOO Praha pořádá i “představení”. V určitých hodinách tu například vystupují lachtani. Mimo to zde nechybí celá řada akcí. Nejde pouze akční vstupné, ale i noční prohlídky, zážitkové programy, přednášky atd.

 

Návštěvu ZOO si můžete zpestřit návštěvou protějšího krásného Trojského zámku. Párům bez dětí však doporučuji zkusit nedalekou vytříbenou restauraci a vinárnu Salabka. Kromě skvělého jídla a vína nabízí i krásný výhled a ubytování. Rodinám i romantikům pak doporučuji zpestření návštěvy v ZOO projížďkou lodí. V sezóně sem totiž pravidelně z centra Prahy zajíždí lodě. Není to tedy hned od brány zahrady, ale procházkou do přístaviště na nedalekém ostrově, si můžete krásně zpestřit již několikrát absolvovanou návštěvu zahrady.

Adresa U trojského zámku
Praha